Google kupuje Nest za 3,2 miliardy dolárov

Nie je to tak dávno, čo sme spomínali firmu Nest, ktorá vyrába štýlové zariadenia domácej automatizácie. Dnes prišla správa, že internetový gigant Google kupuje Nest za 3,2 miliardy dolárov.

Firmu Nest založil v roku 2010 Tony Fadell, bývalý zamestnanec spoločnosti Apple, ktorý je považovaný za mogoz za produktu  iPod. Fadell pobeží hniezdo a spoločnosť bude fungovať ako samostatná značka pod Google. Fadell bude naďalej riadiť Nest, ako sa samostatnú značku v rámci Google. Podľa Fadella Google má “obchodné zdroje, globálny rozsah a platformu” pre urýchlenie rastu Nest je “cez hardvér, softvér a služby pre domácnosť na celom svete.”

Akvizícia môže Google priniesť silné postavenie v rastúcom trhu zariadení v domácnosti pripojených k internetu. Niektorí tiež špekulovali, že by to mohlo spoločnosti Google priniesť ešte viac údajov o jeho užívateľoch, avšak Nest vo svojom blogu uviedol, že bude aj naďalej dbať, aby sa súkromie užívateľov bralo “vážne.”

Foto: Nest.com

Označené s: ,
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>