Automatizácia v domácnosti a technologické hračky

Automatizácia v domácnosti (Home Automation) tu už s nami žije celkom dlhý čas. V domácnosti je možné zautomatizovať takmer všetko, no nie je to celkom jednoduché ani lacné. Robustné automatizačné štandardy a prístupy sa začínajú nahrádzať internetom. Aktuálne automatizácia domácnosti na báze internetu pripomína skôr hŕbu pomerne jednoduchých technologických hračiek, no teší sa veľkej obľube a rýchlo sa rozvíja. Svojpomocne nainštalovať inteligentnú domácnosť a ovládať svoju domácnosť prostredníctvom smartfónu je lákavá predstava.

Konkrétne spomenieme termostat od firmy Nest, ktorý jednoducho namontujete a môžete ho ovládať pomocou telefónu s operačným systémom Android alebo iOS. Spoločnosť DropCam sa zase venuje kamerám, ktoré vám sprístupnia vašu domácnosť pomocou telefónu.  Ako ďalší príklad spomenieme plánovaný produkt Lockitron, ktorý vám umožní otvárať dvere pomocou mobilnej aplikácie. Už sa nebudete musieť strachovať, či ste náhodou nezabudli zamknúť – váš telefón vám to jednoducho povie, nech ste kdekoľvek.

Ináč, veľmi aktuálna je snaha obohatiť automobil o príjemné technologické hračky, ktorá nám cestovanie urobia oveľa príjemnejším. Keď svoj pohľad zaostríme mimo “technologické hračky”, nájdeme už poriadne komplexné sústavy, viď Šetrenie energiou na základe analýzy dát.

 

 

 

Označené s:
Uverejnené v Články
0 komentárov pre “Automatizácia v domácnosti a technologické hračky
1 Ping-y/Trackback-y pre "Automatizácia v domácnosti a technologické hračky"
  1. […] Loxone je rozrastajúca sa firma, ktorá sa venuje automatizačným systémom do domácností. Neponúka Hi-Tech priemyselné riešenia, ale snaží sa plniť požiadavky domácností: ovládanie bežných súčastí domácnosti, cenová dostupnosť, silná používateľská podpora. Zároveň však nejde o žiadnú technickú hračku, ktorá nainštalujete na 30 minút. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>